Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Zdraví kočky

Očkování - očkování je velice důležité i pro kočky , které nechodí nikdy ven . Různé choroby a nemoci si můžež domů přinést na botách atd. Očkování je nutné opakovat každý rok . Veškeré záznamy o očkování se zaznamenávají do mezinárodního očkovacího průkazu .   

Blechy - některé kočky mají blechy , ovšem to nic není . Pokud zjistíš blechy u své kočky , použij nějaký prostředek a pravidelně ho používej . Vyper a vyčisti všechny pelíšky tvého miláčka .

Vitamíny - i když kočka má pestrou stravu je nutné občas nějaké vitamíny dodat . V obchodech se prodávají jako malé kulaté bombonky . Kočky je mají hrozně rády . Nikdy to nepřežeň !!!

Tasemnice a jiní paraziti - kotě je nutné vždy nechat odčervit a pořídit o tom záznam do průkazu . Odčervení se provádí tabletkou nebo pastou . Pokud se v dospělosti projeví nějaký parazit použijeme opět tabletku .

Říje - říje je neodmyslitelnou součastí nekastrované kočky . Kočička se valí po zemi sem a tam a pěkně křičí . Je možné použít injekci a ta říji na určitou dobu potlačí . Není možné injekci používat celý život .

Pravidelné prohlídky - nech svoji kočičku každý rok preventivně prohlédnout svým veterinářem .

Dieta - někdy budeš potřebovat pro svoji kočičku dietu. Lze to jednoduše zařídit koupením speciálních konzerv , tyto konzervy jsou kvalitní , ale dosti drahé .Před některými lékařskými zákroky je nutné zavést u kočičky celodenní půst , nemělbys podlehnout jejím prosbám a smutným očím .

Testy na " LEUKOZU " - málo koček má testy na nemoc "LEUKOZA" , tato nemoc je pro kočky smrtelná a neléčitelná . Při očkování proti této nemoci je nutné negativní vyšetření , jinak veterinář očkování neprovede .

 Protiblešní obojky - je to dobrá věc , ale né všechny kočky je snášejí . Je to nutné vyzkoušet , u některých koček se projeví slezení srstí pod obojkem .

Uši - uši jsou u koček častým místem nemocí , zánětů . Nejčastěji je to svrab nebo kvasinky . Před nasazením léčby je dobré provést výtěr a podle výsledků nasadit léčbu .

 

Kastrace - pokud kočka žije pouze v bytě a nebude mít nikdy koťata je lepší pro tebe i pro ni provést kastraci . Kastrace je jednoduchý zákrok a jizva se rychle zahojí . Jednoduší kastrace je u kocourka . Po kastraci se většina koček uklidní a stane se přítulnějšími . ¨


Veterinář - nikdy se nesnaž kočičku léčit sám , při nějakých příznacích vždy vyhledej veterináře . Ale pozor dobře vybírej , kvalitně vybavená ordinace vždy neznamená dobrou odbornost lékaře .

Podávání léků - podávaní léků může být u koček obtížné . Tabletku je nutné vložit kočičce až do krku nebo na zadní část jazyka a nenechat kočku tabletku vyplivnout . Některé léky jsou podávány jako pasta a ta obyčejně kočkách chutná . Kapání kapek do očí je celkem bez problémů .

Narkóza - u některých zákroků je nutná narkóza , není to nic vážného , nesmí to ale být často .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

isabel

(isabel, 26. 11. 2011 14:52)

evkoooooooooooooooooooo. haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

isabel

(isabel, 26. 11. 2011 12:41)

evkooooooooooooooooooooooooo. si tam.